Профорієнтація

Профорієнтаційна робота в школі як умова професійного самовизначення

Якщо ви вдало оберете
професію і докладете до неї душу,
то щастя саме знайде вас.
(Ч. Дарвін)

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Своє майбутнє ми визначаємо за довго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює «приміряти його на себе».

Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Мрія і реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Адже у світі існує близько 50 тисяч професій. Деякі з них – лікар, учитель, продавець – знайомі всім, деякі існують тільки в великих містах; а представників інших дуже мало (наприклад, суфлерів). Кожна професія унікальна по своєму.

Залежно від того, з ким (чим) працює людина, професії діляться на 5 груп:

1. людина – природа (городник, ветеринар, агроном);
  2. людина – техніка (електрик, слюсар, водій);
  3. людина – знакові системи (програміст, секретар);
  4. людина – людина (лікар, вчитель, продавець0;
  5. людина – художній образ (актор, художник).

Вибір професії базується на 3 «китах»: ХОЧУ! МОЖУ! ТРЕБА!
Які професії зараз найпопулярніші? Як ви вважаєте, чому вони стали престижними?
Вибір професії – одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у житті.

Покликання на навчальні заклади:

ВУЗИ м. Львова – https://osvita.ua/vnz/guide/search-17-0-61-0-0.html

Професійно – технічні навчальні заклади м. Львова – https://city-adm.lviv.ua/portal/catalog/education/navchalni-zaklady/uchilishha