Учні 3-Б класу разом з вчителем Шах І.М. мали чудову мандрівку за маршрутом Львів – Розточчя – Страдч – Ведмежий притулок Домажир. Еколого-пізнавальна мандрівка, в край чарівної краси. Саме тут можна знайти незайману людиною природу. Все тут дихає спокоєм, чистотою, цілющим повітрям, що настояне на пахучих травах. Розточчя – це край, де розтікаються ріки, а бук зустрічається з сосною, як брат із сестрою.
Тут діти побували у музеї природи, побачили колекції мінералів, грибів, насіння, і безхребетних (жуків, метеликів) та хребетних тварин (риб, плазунів, птахів, савців), фотовиставка рідкісних видів рослин та тварин, що увійшли до Червоної книги.
У вольєрах діти побачили і погодували плямистих оленів та декоративних птахів: голубів, качок, колекцію фазанів та ін.
Наступна зупинка була біля села Страдч. Діти молилися у відомому відпустовому місці в Україні – Страдецькій горі, з унікальним печерним монастирським комплексом, де панує особлива атмосфера.
Третя зупинка «Ведмежий притулок Домажир».
Яворівнища – це край лісів та озер, тому цілком природно, що саме тут, в кількох кілометрах від Львова постав за сприяння Міжнародного фонду охорони природи «4 paws» (4 лапи). Його діяльність спрямована на те, щоб забезпечити утримання та лікування червонокнижних в Україні тварин, а саме – бурих ведмедів.
На даний час в Центрі перебувають 10 тварин. Практично усі вони зазнали негативного антропогенного (людського) впливу. Когось забрали з мисливської станції, де на ведмедях тренували мисливських собак, причому заздалегідь видалили у косолапих кігті та ікла, щоб вони не травмували собак. Когось забрали з «бродячих» цирків та розважальних закладів, де тварин утримували в тісних клітках, а також неналежним чином годували й доглядали.
Не зважаючи на те, що тварини зараз перебувають в максимально наближених до дикої природи умовах, деякі ведмеді досі відчувають наслідки нелюдського поводження з ними в минулому.
Втім, просторі вольєри, розміщені на декількох гектарах, якісне лікування та раціональне харчування дають надію на збереження цього виду в Україні. І головне, навіть не лише якісний догляд за тваринами в цьому Центрі. А те, що відвідувачі, передусім молоде покоління, дізнаються, що бурий ведмідь це не іграшка, і місце йому не в цирку, чи зоопарку, а в дикій природі. Тому, наше головне завдання максимально зберегти природне середовище, де б вільно і з оптимізмом у майбутнє могли проживати ці величні тварини.