Ні для кого не секрет, що сучасні підлітки розвиваються досить швидко, а отже, з раннього віку відкривають для себе магічний світ інтернету .
Так ,звісно, інтернет значно полегшує людям життя, допомагає в роботі, навчанні. Навіть у звичайних справах. Наприклад ,коли потрібно дізнатись рецепт улюбленого тістечка.
Проте, Інтернет має також безліч недоліків. Зокрема, на його просторах знаходиться незліченна кількість інформації, і не всю цю інформацію готовий опрацювати і усвідомити мозок вашої дитини.
Звісно, що встановлювати цілодобове чергування біля робочого столу своєї дитини було б нерозумно, адже вона має право і на відпочинок, і на спілкування з друзями, і, власне, на свої секрети, якими вона, можливо, не хоче ділитись із своїми батьками.
Та це цілком природно для підлітків. Тож, щоб бути впевненому у безпеці свого сина чи доньки, батькам потрібно знати лише декілька правил:
• По-перше, бажано встановити на свій комп’ютер спеціальну програму – антивірус, яка захищає його від вірусів та спроб хакерів отримати до нього доступ. В самій програмі є функція «Батьківський контроль» , в якій ви можете переглядати сайти. На яких була ваша дитина та встановити деякі обмеження у її роботі на якихось сайтах.
• По-друге – це звісно , мало стосується Інтернету,проте,я вважаю,це також дуже важливо для батьків. Щоб у вас не питала ваша дитина,намагайтеся знайти потрібні слова,щоб їй відповісти. Адже,якщо вона не отримає відповіді у людей, яким довіряє – у своїх батьків. Вона обов’язково намагатиметься знайти альтернативні джерела здобуття інформації, те що її цікавить. Звісно, важливу роль у соціальному житті дитини відіграють батьки, але самим підліткам варто також бути уважними, коли вони шукають якусь інформацію або спілкуються з друзями, бо іноді можна натрапити не на той сайт , який шукав.
Тож навчіть своїх дітей наступним правилам: не можна спілкуватись в Інтернеті з підозрілими, малознайомими та набагато старшими людьми. Це може бути дуже небезпечно. Ніколи нікому не можна давати паролі від своїх сторінок у соціальних мережах, форумах. Не можна давати малознайомим людям свої дані та дані батьків: номер телефону, адресу,номер паспорту батьків,ідентифікаційний код. Не можна давати згоду на зустріч з Інтернет -знайомими. Виконуючи ці, на перший погляд ,прості правила, ви зробите безпечнішим перебуванням в Інтернеті своїх дітей. Це, звісно, не може дати вам стовідсоткової гарантії , що Інтернет – пригода з ними не трапиться,проте, думаю, вбереже від найбільш сумного для них розвитку подій. Будьте пильними та обережними.